Belediye Başkanı Ahmet Demir’den 15 Temmuz mesajı
14 Temmuz 2020 13:28 51 kez Okundu

Belediye Başkanı Ahmet Demir’den 15 Temmuz mesajı

Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Demir mesajında  “15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimi aziz milletimize ve bu topraklara yapılan Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihanetidir. O makus gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ’milletimizi şehirlerinin meydanlarına davet ediyorum’ çağrısı üzerine 15 Temmuz gecesi milletimiz  demokrasiye sahip çıkarak kahramanlığını bir kez daha dosta ve düşmana gösterdi. Ülkemizi hain bir darbe girişimiyle bölüp parçalamak isteyenlere en güzel cevabı milletimiz verdi. Hain darbe girişinde bulunanlar milletimizin vicdanında en ağır şekilde mahkum edilmiştir. Bayrağımıza ve ezanımıza kasteden hainlere karşı karanlık geceden aydınlık güne milletimizin dik duruşuyla ulaştık. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde şehitlerimizin canlarını feda etmesiyle, bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır. Milletimiz demokrasisine, milli iradesine bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Kahramanlarımızı ve destanımızı asla unutmayacak, unutturmayacağız.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü adıyla tarihe geçen bu büyük zaferin yıldönümü vesilesiyle bir kez daha aziz ve mübarek kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, canlarını ortaya koyarak ülkelerine sahip çıkan aziz milletimize de bir kez daha teşekkür ediyor, tüm gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun." Dedi.


Haber Görselleri